Orijinal parfüm nasıl anlaşılır? Nereden alınır?

Orijinal parfüm nasıl anlaşılır? Nereden alınır?

Orijinal parfüm nasıl anlaşılır? Nereden alınır?

Parfüm fiyatları, kaliteli ve ünlü markaların liderliğinde giderek artıyor. Bu da insanları merdiven altında sahte ve oldukça zararlı parfümler üretmeye itiyor. Kimi alıcılar daha ucuz olduğuna aldanarak bilinçli bir şekilde, kimileri ise sahte olduğundan haberi bile olmadan bu tuzağa düşüp sahte parfüm satın alabiliyorlar. Bazı yöntemler ve incelemelerin ardından bu ayrımı yapabilir ve hataya düşmekten kurtulabilirsiniz. Peki orijinal parfüm nasıl anlaşılır? Nereden alınır? Sahte parfümün zararları nelerdir?

Orijinal parfüm nasıl anlaşılır?

Orijinal parfümler asla piyasada bulundukları fiyatın altında satılmazlar. Ucuz olduğunu düşünüp karlı çıkmak adına böyle bir ürün almayı düşünmeyin. Burada bahsettiğimiz, mağazaların yaptığı kampanyalar dahilinde olan küçük miktardaki indirimler değil. Fakat çok uçuk bir fiyat farkı varsa o ürün sahtedir.

Orijinal parfümlerde barkod olmalıdır. Eğer kutuda barkod göremiyorsanız ürünün sahte olması yüksek olasılıktır.

EDT parfümler en az 4, EDP parfümler ise 6 saat kalıcılık gösterir. Eğer parfümün kalıcılığı 2 saatten az ise ürünün sahte olma olasılığı yüksektir.

Sahte parfümün zararları nelerdir?
Sahte parfümün zararları nelerdir?

Sahte parfümlerin bir süre sonra kokusu değişir ve kötü kokmaya başlar. Zaman içerisinde parfümün koku notası değişirse ya da bozulmuş gibi kötü kokmaya başlarsa, bilin ki bu parfüm orijinal değildir.

Orijinal parfümler şişeleriyle de dikkat çeker. Kalitesiz bir malzemeden yapılmazlar. Ve kapağı ile bir uyum içerisinde olurlar. Kapağı takarken zorlanmanız söz konusu olamaz. Eğer plastik gibi basit malzemelerden yapılmış ve kapağı ile bir bütün olamamış bir parfüm görürseniz bu, sahte olduğunu gösterir. Ayrıca şişeler, simetrik ve kusursuz üretilir. Eğer bir diğer yarısı ile orantısız bozuk yapılı bir şişesi varsa, o parfüm sahtedir.

Sahte parfümlerin renk skalaları orijinalleri ile uyuşmaz. Arada büyük çoğunlukla ton farkı olur. Eğer eskiden aldığınız bir parfümü tekrar aldığınızda farklı renk tonları ile karşılaşırsanız bu, yenisinin sahte olduğunu gösterir.

Eğer parfümü çalkaladığınız zaman yüzeye çıkan kabarcıklar hemen kayboluyorsa, bu parfümün sahte olduğunu gösterir. Gerçek bir parfüm, çalkaladığınızda çıkan kabarcıklarını hemen kaybetmez.

Orijinal parfüm nereden alınır?

Ünlü, bilindik ve bilhassa barkod okutma sistemine sahip bir kasası olan mağazadan parfüm alışverişi yapmaya dikkat edin. Eğer çevrimiçi alışveriş yapacaksanız, yine bilindik ve mümkünse alacağınız parfümün orijinal web sitesini tercih edin. Böylelikle risk almadan orijinal ve sağlıklı ürünler satın alabilirsiniz.

Eğer bir ürünün gerçekliğinden şüpheleniyorsanız, bir mağazaya gidip ürün barkodunu okutmasını isteyin. Eğer okursa gerçektir fakat okumazsa sahte olduğunu gösterir.

Orijinal parfüm nereden alınır
Orijinal parfüm nereden alınır

Sahte parfümün zararları nelerdir?

Sahte bir parfüm, cilt alerjilerine, kabarmalara ve kaşınmalara neden olabilir. Özel bir cilt hastalığınız olmadığı halde böyle etkilerle karşılaşıyorsanız, bu parfümün sahte olduğunu gösterir. Bu nedenle satın alırken önce elinize sıkıp denemeniz önerilir. Böylece olası kötü etkilerden korunabilirsiniz.

Kaynak 1 2

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar yapılır.