Tester ile orijinal parfüm arasındaki fark nedir?

Tester ile orijinal parfüm arasındaki fark nedir?

Tester parfüm ve orijinal parfüm aynı esans ve koku notasına sahip olduğundan dolayı bazen karıştırılabilir. Bu durum, bazen ikisinin farkını bilmemekten meydana gelirken, bazen ürünün sahte olmasından kaynaklı bir durum olabilir. Bu yanılgıya düşmemek ve ikisinin arasındaki farkı öğrenmek için ilk önce bu parfüm türlerinin ne olduğuna ve nasıl ayırt edildiğine bir açıklık getirelim. Tester parfüm nedir? Orijinal parfüm nedir? Tester ile orijinal parfüm arasındaki farklar nelerdir?

Tester parfüm nedir?

Tester parfüm, deneme parfümlerine verilen isimdir. Müşteriler, bir parfümün kokusunu, esansını ya da kalıcılığını merak eder ve bu özelliklerden emin olmadan almak istemezlerse, kalitesini kontrol etmek için tester parfüm alabilir. Bu parfümler, orijinalleri ile aynı koku notalarını taşırlar. Bu nedenle, bir parfümü almadan önce tester’ını alıp denemek ve bu sayede iyi bir karara varmak daha sağlıklı olacaktır. Eğer farklı bir koku notasına sahip ise, o tester alınmamalıdır.

Tester parfümler, genelde ürünün üretici firmasının aracı satıcıları tarafından müşterilere ulaştırılır. Böylelikle satıcılar, müşterilerine satacakları ürün için bir garanti verebilirler. Fakat küçük ve pek bilinmeyen bir mağaza, tester ürünleri satış sertifikası olmadan yasal bir yolla asla satamaz. Bu nedenle tester’ları aldığınız yerlere dikkat etmeniz ve güvenilir olan mağaza ve satıcılardan almanız önerilir.

Tester ile orijinal parfüm arasındaki fark nedir?

Orijinal parfüm nedir?

Orijinal parfüm nedir?

Orijinal bir parfüm, direkt üretici bir firma tarafından seri olarak üretilir. Bunlar, yüksek kaliteye sahip ürünlerdir. Bu ürünlerin orijinal olup olmadığını anlamak için bazı yollar vardır. Barkodunu kontrol ettirmek, kutu ve şişesinin üretimini incelemek, hatasız bir şişe olduğundan emin olmak önemlidir. Ayrıca orijinal parfümler, kağıt ya da bir peçete üzerine sıkıldığında iz bırakmaz ve renk salmazlar. Kutuları özensiz ve mat olan parfümlerden bilhassa kaçınmanız önerilir. Orijinal bir parfümün nasıl olduğunu öğrendikten sonra tester parfüm ile arasındaki farkları bilmenizde de fayda var. Peki tester parfüm ile orijinal parfüm arasındaki farklar nelerdir?

Tester ile orijinal parfüm arasındaki fark nedir

Tester ile orijinal parfüm arasındaki farklar

Orijinal parfümler daha şatafatlı ve şık görünümlü bir kutu tasarımına sahipken, tester’ların kutuları her ne kadar orijinaline benzese de daha sade ve basit bir tasarım alır.

Tester parfümlerin üzerinde tester, testeur, demoware, demonstrasyon testeur ya da not for sale gibi yazı ya da etiketler bulunurken, orijinal parfümlerde böyle bir uyarı yoktur.

Tester parfümlerinin şişe tasarımlarının, orijinal olanından bir farkı yoktur. Aynı tasarıma sahiptirler fakat tester şişeleri deneme amaçlı olduğunu gösteren bir uyarı taşır ve şişeler daha minimal olarak üretilir. Böylece sadece numunelik olduğu anlaşılır.

Tester ve orijinal parfümlerin etiket, kutu ve şişede bulunan seri numaralarının, en az üç hanesi ortaktır. Fakat diğer hanelerdeki rakamlar farklılık gösterir.

Tester ile orijinal parfüm arasındaki fark nedir?

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar yapılır.