Tester parfüm nedir? Satın alınır mı?

Tester parfüm nedir? Satın alınır mı?

Tester parfüm, deneme parfümlerine verilen isimdir. Müşteriler, bir parfümün kokusunu, esansını ya da kalıcılığını merak ediyorsa ve bunlardan emin olmadan almak istemiyorsa, kalitesini kontrol etmek için tester parfüm alabilir. Bu parfümler, orijinalleri ile aynı koku notalarını taşırlar. Bu nedenle, bir parfümü almadan önce tester’ını alıp denemek ve bu sayede iyi bir karara varmak daha saÄŸlıklı olacaktır. Peki tester parfümler satın alınır mı?  GerçeÄŸi ile sahtesi nasıl ayırt edilir?

Tester parfüm satın alınır mı?

Tester parfümler, markaların orijinal web sitelerindeki aracı satıcılar tarafından sipariş edilebilir. Pahalı parfümler için şirketler, kendi sitelerinde tester parfümler sunarlar. Böylece aracı satıcılar, müşterilerine alacakları parfümün kokusunu ve kalitesini tanıtabilir, bu sayede alıcıların karar vermesinde büyük rol oynar. Tester’ına bakılmadan pahalı bir parfüm almak finansal açıdan size zarar verebilir. Kokusunu bilmeden aldığınız yüksek fiyatlı bir parfümü beğenmediğiniz taktirde, boşa para harcamış olursunuz. Bu nedenle pahalı bir parfüm alacaksanız satıcınızdan bir tester istemeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Markaların satışa sunmak için belirledikleri tester parfümleri, satmak için markadan yetki almamış olan ve satış sertifikasına sahip olmayan kozmetik mağazaları tarafından yasal olarak pazarlanamaz. Sadece bazı istisnai durumlarda ücretsiz dağıtılmak üzere tasarlanan ve mağazalara gönderilen tester parfümler, satış sertifikası alındığı taktirde piyasaya sunulabilir. Böyle mağazalardan tester parfümleri daha uygun fiyata satın alıp deneyimleyebilirsiniz.

Tester parfüm nedir?

Tester parfümlerin gerçeği sahtesinden nasıl ayırt edilir?

Orijinal bir tester parfüm, ürünün normaldeki orijinal kutusunda değil, tester olduğunu belli edecek farklı bir kutuda bulunur. Bu kutu, her ne kadar gerçeğine benzese de, orijinal kutuya göre daha basit ve sade bir tasarıma sahip olurlar.

Bu tür parfümlerin şişelerinin ya da kutularının üzerinde tester, testeur, demoware, demonstrasyon testeur ya da not for sale gibi yazılar ya da etiketler bulunur. Bu yazılar da, markanın kutusuna göre değişiklik gösterebilir. Herhangi biri olduğu sürece bir sorun olmaz.

Gerçek tester parfümün şişeleri ise, ürünün orijinal şişesiyle aynı görünüme sahip olmalıdır. Aradaki tek fark, şişenin üzerinde az önce bahsettiğimiz, tester olduğunu gösteren bir yazı ya da etiketin bulunması ve şişenin orijinaline göre daha minimal olmasıdır.

Satın alınır mı?

Eğer bir tester, orijinal parfümün koku notası ile uyuşmuyorsa, bu onun sahte bir tester parfüm olduğunu gösterir. Eğer aynı kokulara sahiplerse, bunda bir sorun yoktur.

Etiket, kutu ve şişe seri numaralarının en az üçü aynı rakamlara sahip olmalıdır fakat diğerleri değişkenlik gösterebilir. Ayrıca tester’lar bazen kapaklı üretildiği gibi bazen kapaksız da üretilebilir.

Son olarak eğer bir tester, peçeteye sıktığınızda üzerinde bir leke ya da renk bırakıyorsa, bu onun sahte olduğunu gösterir. Bu özelliklere dikkat ederek tester alabilirsiniz.

Kaynak 1

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar yapılır.